Historia naszych przynęt

img-history-1

Od połowy lat dziewięćdziesiątych miękkie przynęty są najchętniej używaną przynętą przez wędkarzy spinningistów. Moda łowienia na gumy przyszła ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam produkowany jest najwyższej jakości asortyment miękkich przynęt. Nie zawsze jednak ich kolorystyka, kształt i akcja (ruch przynęty) były przydatne na polskich i europejskich łowiskach.

Trzeba było czasu, aby poznać, jakie sztuczne przynęty ( „gumy” ) są najbardziej łowne na polskich i europejskich akwenach wodnych: jeziorach, rzekach. Nasza company RELAX z Bielawy wcieliła to doświadczenie w życie. Nie stało się to przypadkiem, ponieważ szef Witold Kowalczyk jest doskonałym wędkarzem łowiącym ryby od nastu lat nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Do oferty firmy RELAX opracował i wprowadził oryginalne kształty i barwy przynęt, które zrewolucjonizowały polski i europejski rynek. Ich skuteczność została sprawdzona przez polskich i europejskich wędkarzy, a niektóre modele jak np. riper KOPYTO opracowane w 1995 roku przez Witolda Kowalczyka stał się hitem wędkarskim XX wieku, który króluje do dnia dzisiejszego.

Sukcesy wędkarskie ripera KOPYTO skłaniają się do stwierdzenia, że nie ma obecnie innej w Świecie tak łownej przynęty. RELAX dysponuje ogromną ofertą sztucznych przynęt i gamą kolorystyczną najwyższej jakości jakiej nie ma żaden producent na Świecie

img-history-2

Modelowanie nowych wzorów i kolorów odbywa się przeważnie w plenerze na rzekach i zbiornikach zaporowych w Polsce, Europie jak również w USA, w kraju narodzin sztucznych przynęt , na których to Witold Kowalczyk zaczyna myśleć jak ryba i opracowuje nowe kolory i kształty riperów i twisterów. Opracowanie jak i zarazem modelowanie perfekcyjnych przynęt pochłania ogromną ilość czasu i prób związanych z opracowaniem kształtu korpusu ripera w 5 wersjach ( „ V” ) + ( „OWALE” ) + ( „LENIWE”) + („CEGŁOWATE”) + („TAJNA WERSJA - OPRACOWYWANA”).

Ważną częścią ripera jest łącznik pomiędzy korpusem a ogonem, który musi posiadać dobre parametry długości, szerokości, wysokości i grubości w zależności od masy ogonowej. Najwięcej czasu pochłania wyprofilowanie opływowego kształtu kąta, ciężaru, grubości, wysokości i szerokości płetwy ogonowej riperów. Gumy RELAX to przedłużenie nie tylko ręki wędkarza …, to przedłużenie myśli, wyobraźni oraz zmysłów wędkującego.

Jesteśmy dumni z zaspokajania potrzeb zarówno osób wędkujących „od wczoraj” jak i specjalistów z międzynarodowymi osiągnięciami. Z roku na rok powiększa się najłowniejsza rodzina RIPERÓW w rozmiarach i kolorystce jak KOPYTO – JANKES – SHAD – SUPER RYBKA – SHARK – CALIFORNIA – AQUA – MALOWANKI – BANJO – CLONAY itp. Przybywa również nowych modeli, rozmiarów i kolorów TWISTERÓW – ŻAB –TUBEK – RAKÓW – KREWETEK itp.

img-time-line

Historia naszych przynęt

Dlaczego nasze przynęty są najbardziej uznawane na świecie?

number
01

Sztuczne przynęty firmy RELAX są wytarzane w najwyższej technologii form wtryskowych USA porównywalnej do technologii kosmicznych wykorzystywanych w NASA, co nie jest tajemnicą.

number
02

Specjaliści produkujący przynęty dla firmy RELAX posiadają 40 letnie doświadczenie w tej dziedzinie. To światowi pionierzy , wykorzystujący swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz dążący do nowatorskich pomysłów.

number
03

Tworzywa, z których wykonujemy przynęty firmy RELAX są zawsze najwyższej jakości. Dobierane są z najlepszych fabryk chemicznych USA. Skład chemiczny tworzyw używanych do produkcji sztucznych przynęt jest objęty ścisłą tajemnicą kompanii. Odpowiedzialny za proporcje składników chemicznych tworzywa jest sam właściciel kompanii kontrolujący procesy na każdym etapie produkcji.

number
04

Komponenty, farby, barwniki i pasty na potrzeby produkcji przynęt firmy RELAX dobierane są w fabryce należącej do ścisłej czołówki fabryk kolorystycznych w USA.

number
05

Technologia wytwarzania wszelkich mieszanek kolorystycznych, brokatów plastycznych oraz metalicznych na potrzeby firmy RELAX jest dziełem odrębnej fabryki specjalizującej się tylko i wyłącznie w produkcji komponentów brokatowych.

number
06

Dobór miękkości i twardości używanego tworzywa do przynęt przeznaczonych na Polski oraz Europejski rynek odbywa się bezpośrednio przed produkcją przez specjalistę odpowiedzialnego za dobór odpowiednich proporcji składników chemicznych w firmie. Plastyczność tworzywa ściśle uzależniona jest od typu wytwarzanej przynęty. Podczas tego procesu osiągnięta jest pożądana elastyczność przynęty.

number
07

Po wytworzeniu gotowego produktu pierwsza kontrola jakości odbywa się w USA. Druga akceptacja produktu ma miejsce w Polsce, w siedzibie firmy RELAX. Wówczas dopiero jesteśmy w 100% pewni naszego wyrobu.

number
08

Będąc liderem na rynku przynęt miękkich, nadal pragniemy zapewnić miłośnikom naszych przynęt wysoką jakość. To dla nas wielkie zobowiązanie. Jesteśmy zadowoleni, kiedy otrzymujemy informację od wędkarzy o spełnianiu się ich wędkarskich marzeń. To miłe uczestniczyć w rozwoju wędkarstwa spinningowego w Polsce i Europie, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Nasza company dba o jakość i asortyment, ponieważ nie zajmuje się żyłkami, kołowrotkami, wędkami, zanętami itp., gdyż specjalizujemy się w swojej dziedzinie. Naszym zadaniem jest dzień w dzień, miesiąc w miesiąc opracowywanie nowych wzorów i kolorów sztucznych przynęt dla wędkarzy.

img-news

Subscribe to the newsletter

Stay up to date with news and promotions

Please enter your e-mail address
You need to give your consent to send a message